Zespół suchego oka – co robić?

Swędzenie i pieczenie oczu może być sygnałem, że oczy nie wydzielają wystarczającej ilości łez. Są to dolegliwości, które znacznie utrudniają codziennie funkcjonowanie. Można temu łatwo zaradzić, stosując odpowiednie leczenie.
 

Nawilżające krople do oczu - szybka pomoc w nagłej potrzebie!

Objawy zespołu suchego oka często pojawiają się w najmniej odpowiednim momencie: podczas pracy, na uczelni lub podczas jazdy autem. W takich sytuacjach potrzebna jest szybka pomoc. Najlepiej uzupełnić ubytki filmu łzowego, stosując krople do oczu.

Nawilżające krople do oczu HYLO-FRESH® z kwasem hialuronowym i świetlikiem przywracają świeżość zmęczonym i nadwyrężonym oczom. Wyrównują ubytki filmu łzowego i nawilżają powierzchnię oka, eliminując uczucie swędzenia i pieczenia.
 

Co można zrobić? Żyj zdrowo!

Zbyt mało snu, niezdrowa dieta i nieustanny stres są niekorzystne dla ciała i umysłu. Niezdrowy tryb życia wpływa też na narząd wzroku. Można to odczuć zwłaszcza rano, kiedy po przebudzeniu oczy są spuchnięte, zmęczone i zaczerwienione. Nie trzeba jednak wprowadzać rewolucyjnych zmian, by temu zaradzić – wystarczy zwracać uwagę na kilka małych szczegółów:
 

  • Wysypiaj się. Długość snu jest sprawą wysoce indywidualną. Niektóre osoby muszą spać siedem godzin dziennie, inne potrzebują aż dziewięciu godzin snu, by prawidłowo funkcjonować. Twój organizm sam zasygnalizuje, ile snu potrzebuje, a ty postaraj się spać wystarczająco długo.
  • Pij więcej płynów. Wypijaj około dwóch litrów płynów dziennie. Najlepiej pić wodę mineralną, niesłodzoną herbatę lub rozcieńczone soki owocowe.
  • Zadbaj o zdrową i prawidłowo zbilansowaną dietę. Sposób odżywiania wpływa na ilość i jakość filmu łzowego. Najważniejszym składnikiem pokarmowym są kwasy tłuszczowe omega 3 (ich źródłem w diecie są ryby zimnowodne, takie jak śledź, makrela i łosoś, jak również olej lniany) i kwasy tłuszczowe omega 6 (zawarte w olejach z krokoszu, soi i słoneczników).
  • Unikaj stresu. W miarę możliwości rób krótkie przerwy na relaks w ciągu dnia. Możesz na przykład wyjść na świeże powietrze w trakcie przerwy obiadowej. Spacer ukoi nerwy, a tlen jest także ważny dla twoich oczu.
     

Dmuchaj na zimne - idź do okulisty!

Jeżeli masz suche oczy skonsultuj się z okulistą, ponieważ twoje objawy mogą mieć różne przyczyny. Lekarz, w porozumieniu z tobą, wybierze najlepsze leczenie, które złagodzi objawy.

Możesz też wykonać krótki test online, który pomoże ci dobrać właściwe krople do oczu.

Bardziej interesujące strony