Zespół suchego oka: tego szukasz!

Bardzo dużo osób na co dzień boryka się z problemem zaczerwienionych, piekących i łzawiących oczu oraz uczuciem ciała obcego w oku. W wielu przypadkach diagnoza brzmi „zespół suchego oka”. W tej sytuacji niezmiernie ważne dobranie właściwych kropli do oczu, które złagodzą objawy. Farmaceutka Dorothea Gross wyjaśnia, na co warto zwrócić uwagę.

Zespół suchego oka może mieć wiele różnych przyczyn. Może być następstwem chorób związanych z wiekiem, przebywania w klimatyzowanych pomieszczeniach, noszenia soczewek kontaktowych lub pracy przed komputerem. Objawy można złagodzić, stosując krople do oczu.
Farmaceutka Dorothea Gross zaleca krople do oczu dobrze tolerowane przez organizm, aby w sposób optymalny wzmacniały nawilżenie oczu i nie wymagały częstego stosowania. Równie ważny jest brak konserwantów w składzie kropli.
 

Bez konserwantów, bez fosforanów!

Konserwanty mogą naruszać złożoną strukturę filmu łzowego i powodować długotrwałe uszkodzenie zewnętrznej tkanki oka. Podobne skutki wywołują fosforany. Na powierzchni rogówki naruszonej w wyniku ubytku lub niewydolności filmu łzowego, mogą gromadzić się zwapnienia, które niekiedy można usunąć wyłącznie operacyjnie *
 

Krople kroplom nierówne!

Optymalne nawilżenie oka zależy też od postaci farmaceutycznej stosowanego preparatu. Dorothea Gross zaleca systemy wielodawkowe do aplikowania preparatów bez konserwantów, takie jak system COMOD®.
System COMOD® zapewnia precyzyjne dawkowanie preparatu podczas każdego użycia. Ponadto jest bardziej wydajny i obniża koszty terapii. Dodatkową zaletą systemu jest wyjątkowo długa trwałość preparatu, który można stosować przez okres sześciu miesięcy od pierwszego użycia.

Bardziej interesujące strony