Strona główna Leczenie Krople do oczu Działanie kropli do oczu

Nawilżające krople do oczu
przynoszą ulgę suchym i podrażnionym oczom

Krople do oczu mają właściwości kojące i łagodzące, więc stosuje się je w leczeniu suchych, zaczerwienionych, piekących lub swędzących oczu. Odtwarzają lub stabilizują film łzowy i chronią oko przed uczuciem suchości.

Nawilżające krople do oczu regenerują zaczerwienione i piekące oczy i przywracają im blask.
Nawilżające krople do oczu regenerują zaczerwienione i piekące oczy i przywracają im blask.

Kiedy należy stosować sztuczne łzy

Suchość oczu może mieć dwie zasadnicze przyczyny: albo gruczoły łzowe wydzielają za mało łez, albo film łzowy nie funkcjonuje prawidłowo. W obu przypadkach dochodzi do przerwania ciągłości filmu łzowego i wysychania oka.

 

Ciężka postać zespołu suchego oka dotyka około dziesięć procent populacji kraju. Większość z tych osób uskarża się na nieustępujące uczucie ciała obcego w oku, a sytuację dodatkowo pogarsza nieprzyjemne pieczenie lub swędzenie. Osoby z najcięższą postacią choroby co rano budzą się z obrzękiem oczu i sklejonymi powiekami.

Nawilżające krople do oczu uzupełniają ubytki cieczy łzowej

Preparatem z wyboru w leczeniu tego typu dolegliwości są nawilżające krople do oczu, które nawilżają rogówkę i stabilizują lub odbudowują uszkodzony film łzowy.

 

Produkty te zawierają składniki o silnych właściwościach nawilżających. Mogą to być następujące substancje czynne:

 

  • Kwas hialuronowy wiąże wodę w ilości kilkukrotnie przekraczającej jego objętość. Jest to substancja bardzo zbliżona do naturalnej cieczy łzowej, co sprawia, że łagodnie i równomiernie nawilża rogówkę i spojówkę. Wszystkie krople do oczu z serii HYLO® EYE CARE zawierają kwas hialuronowy, który zapewnia ich optymalną skuteczność.
    Dekspantenol to kolejna substancja, która wzmacnia nawilżenie oka i przyspiesza leczenie niewielkich uszkodzeń powierzchni oka powstałych na przykład na skutek ubytków filmu łzowego. Nawilżające krople do oczu HYLO CARE® zawierają zarówno kwas hialuronowy, jak i dekspantenol.
  • Regenerację podrażnionej rogówki i spojówki przyspiesza też heparyna, która bardzo dobrze wiąże wodę i wykazuje długotrwałe działanie. Dzięki zawartości heparyny preparat HYLO PARIN® jest przeznaczony nie tylko do leczenia zespołu suchego oka, ale wspomaga też długotrwałą regenerację powierzchni oka.

Dodatkowe sposoby wzmacniające efekt działania nawilżających kropli do oczu

Działanie kropel do oczu można wzmocnić, przestrzegając kilku zasad, by skuteczniej złagodzić objawy i przyspieszyć proces gojenia. Warto stosować się do następujących wskazówek:

 

  •  Regularnie wietrz pomieszczenia w pracy i w domu. Tlen doskonale wpływa na oczy.
  • W miarę możliwości unikać silnie klimatyzowanych lub ogrzewanych wnętrz. Suche powietrze jest torturą dla obciążonych oczu.
  • Rób regularne przerwy, jeżeli czytasz lub pracujesz na komputerze, by twoje oczy mogły odpocząć.
  • Zadbaj o zdrową, odpowiednio zbilansowaną dietę, prowadź zdrowy tryb życia i ćwicz na świeżym powietrzu. Wypijaj około dwóch litrów płynów dziennie, aby odpowiednio nawilżyć swoje oczy od wewnątrz.
  • Jeżeli nosisz soczewki kontaktowe, starannie myj i przechowuj swoje soczewki. Unikaj noszenia soczewek po zmroku, w przeciwnym razie mogą wystąpić ubytki cieczy łzowej.

Jeżeli stan twoich oczu będzie się pogarszał pomimo regularnego stosowania kropel do oczu, należy skonsultować się z lekarzem. Nie można wykluczyć, że cierpisz na inną chorobę oczu, która wymaga natychmiastowego leczenia.

 

Czytaj również: Jak prawidłowo stosować krople do oczu