Nawilżające krople do oczu przynoszą ulgę suchym i podrażnionym oczom

Krople do oczu mają właściwości kojące i łagodzące. Stosuje się je w leczeniu suchych, zaczerwienionych, piekących lub swędzących oczu. Odtwarzają lub stabilizują film łzowy i chronią oko przed uczuciem suchości.

Kiedy należy stosować sztuczne łzy

Suchość oczu może mieć dwie zasadnicze przyczyny:

 1. gruczoły łzowe wydzielają za mało łez,
 2. film łzowy nie funkcjonuje prawidłowo.
   

W obu przypadkach dochodzi do przerwania ciągłości filmu łzowego i wysychania oka.

Ciężka postać zespołu suchego oka dotyka około dziesięciu procent populacji kraju. Większość z tych osób uskarża się na nieustępujące uczucie ciała obcego w oku. Sytuację dodatkowo pogarsza nieprzyjemne pieczenie lub swędzenie. Osoby z najcięższą postacią choroby co rano budzą się z obrzękiem oczu i sklejonymi powiekami.
 

Nawilżające krople do oczu uzupełniają ubytki cieczy łzowej

Preparatem pierwszego wyboru w leczeniu tego typu dolegliwości są nawilżające krople do oczu. Nawilżają rogówkę i stabilizują lub odbudowują uszkodzony film łzowy.

Produkty te zawierają składniki o silnych właściwościach nawilżających jako substancje czynne, między innymi:

 • Kwas hialuronowy, który wiąże wodę w ilości kilkukrotnie przekraczającej jego objętość. Jest to substancja bardzo zbliżona do naturalnej cieczy łzowej, co sprawia, że łagodnie i równomiernie nawilża rogówkę i spojówkę. Wszystkie krople do oczu z serii HYLO EYE CARE® zawierają kwas hialuronowy, który zapewnia ich optymalną skuteczność.
 • Dekspantenol, kolejna substancja, która wzmacnia nawilżenie oka i przyspiesza leczenie niewielkich uszkodzeń powierzchni oka powstałych na przykład na skutek ubytków filmu łzowego. Nawilżające krople do oczu HYLO CARE® zawierają zarówno kwas hialuronowy, jak i dekspantenol.
 • Heparyna przyspiesza regenerację podrażnionej rogówki i spojówki. Bardzo dobrze wiąże wodę i wykazuje długotrwałe działanie. Działanie te ma preparat HYLO PARIN® zawierający tą substancję.
   

Dodatkowe sposoby wzmacniające efekt działania nawilżających kropli do oczu

Działanie kropel do oczu można wzmocnić przestrzegając kilku zasad. Aby skuteczniej złagodzić objawy i przyspieszyć proces gojenia, warto stosować się do następujących wskazówek:

 • Regularnie wietrz pomieszczenia w pracy i w domu. Tlen doskonale wpływa na oczy.
 • W miarę możliwości unikaj silnie klimatyzowanych lub ogrzewanych wnętrz. Suche powietrze jest torturą dla obciążonych oczu.
 • Jeżeli czytasz lub pracujesz na komputerze, rób regularne przerwy, aby twoje oczy mogły odpocząć.
 • Zadbaj o zdrową, odpowiednio zbilansowaną dietę. Prowadź zdrowy tryb życia i ćwicz na świeżym powietrzu. Wypijaj około dwóch litrów płynów dziennie, aby odpowiednio nawilżyć swoje oczy od wewnątrz.
 • Jeżeli nosisz soczewki kontaktowe, starannie je myj i przechowuj. Unikaj noszenia soczewek po zmroku. W przeciwnym razie mogą wystąpić ubytki cieczy łzowej.
   

Jeżeli stan twoich oczu będzie się pogarszał, pomimo regularnego stosowania kropel do oczu, należy skonsultować się z lekarzem. Nie można wykluczyć, że cierpisz na inną chorobę oczu, która wymaga natychmiastowego leczenia.

Czytaj również: Jak prawidłowo stosować krople do oczu

Bardziej interesujące strony