Składniki kropli do oczu

Krople do oczu nawilżają i odświeżają suche oczy. Są proste do stosowania i można je stosować doraźnie. Dzięki specjalnie dobranym składnikom preparaty można dobrać do indywidualnych dolegliwości.

Krople do oczu przynoszą ulgę we wszystkich postaciach zespołu suchego oka

Wiele osób, od czasu do czasu, odczuwa dolegliwości w postaci uczucia suchości oczu, któremu towarzyszy swędzenie, pieczenie lub uczucie ciała obcego w oku. Objawy te występują zwłaszcza po długiej pracy przed komputerem oraz w klimatyzowanych pomieszczeniach.

Nasilone objawy oczne mogą być konsekwencją choroby lub przyjmowania określonych leków. Za każdym mrugnięciem ma się wrażenie, że pod powiekami znajdują się ziarenka piasku, a oczy pieką i bolą.

Objawy suchego oka rozwijają się bardzo szybko. Są efektem albo zmniejszonej produkcji cieczy łzowej, albo zbyt szybkiego parowania filmu łzowego. Nawilżające krople do oczu są skutecznym rozwiązaniem w obu sytuacjach: uzupełniają ubytki cieczy łzowej i stabilizują film łzowy.
 

Jakie składniki zawierają krople do oczu?

W leczeniu suchych i podrażnionych oczu stosuje się następujące składniki:

  • Kwas hialuronowy: naturalnie występujący w tkankach całego organizmu, wiąże wodę i doskonale przylega do powierzchni oka. Nawilża oko i tworzy ochronną warstwę na oku. Krople do oczu HYLO FRESH® HYLO COMOD®  zawierają odpowiednio 0,03 i 0,1 procenta kwasu hialuronowego i dzięki temu doskonale sprawdzają się w łagodnej postaci zespołu suchych oczu. Krople HYLO® GEL zawierają 0,2 procenta kwasu hialuronowego, trwale przylegają i długo utrzymują się na powierzchni oka, zatem są wskazane do stosowania w przypadku ciężkich postaci zespołu suchego oka.
  • Świetlik (Euphrasia): lecznicze właściwości wyciągu z ziela świetlika są znane od wielu stuleci. Świetlik w sposób naturalny koi łagodne podrażnienia i odświeża oczy. Krople do oczu HYLO FRESH® ze świetlikiem najlepiej stosować w dolegliwościach, które występują sporadycznie.
  • Heparyna: substancja o właściwościach nawilżających, łagodzi podrażnienia i przyspiesza regenerację rogówki i spojówki. Krople do oczu HYLO PARIN® stosuje się w łagodnych i umiarkowanych objawach zespołu suchego oka z towarzyszącym podrażnieniem powierzchni oka. Maść PARIN-POS® z heparyną stosuje się na noc jako środek nawilżający rogówkę i spojówkę oraz powieki.
  • Ektoina: łagodzi reakcje zapalne w oku. Ektoina stabilizuje film łzowy oraz łagodzi swędzenie i pieczenie. Krople do oczu HYLO DUAL® z kwasem hialuronowym i ektoiną stosuje się w leczeniu ciężkich postaci zespołu suchego oka z współwystępującym stanem zapalnym o podłożu alergicznym oraz dysfunkcji warstwy lipidowej (zewnętrznej warstwy tłuszczowej) filmu łzowego.
  • Witamina A:  witamina jest niezbędna dla prawidłowego funkcjonowania oka, leczy i łagodzi objawy zespołu suchego oka. Przyspiesza regenerację uszkodzonej rogówki i spojówki. Witamina A jest jednym ze składników maści VitA-POS®, którą można stosować we wszystkich stadiach zespołu suchego oka. Po podaniu do oczu mogą wystąpić przejściowe zaburzenia widzenia, zatem preparat ten zwykle stosuje się na noc.
     

Konserwanty i bufory fosforanowe

Konserwanty zawarte w kroplach do oczu mogą uszkadzać wrażliwy narząd wzroku. Żadne produkty do pielęgnacji oczu URSAPHARM nie zawierają konserwantów. Ich trwałość zapewnia butelka z unikalnym systemem COMOD®, która chroni preparat przed zanieczyszczeniem drobnoustrojami. Preparaty HYLO EYE CARE® nadaje się do użycia przez okres sześciu miesięcy od pierwszego zastosowania. Produkty URSAPHARM nie zawierają też żadnych fosforanów, które mogą tworzyć niewielkie kryształki na uszkodzonej powierzchni rogówki. Fosforan zastąpiono bezpiecznym buforem cytrynianowym.
 

Stosowanie i podawanie kropli do oczu

Wszystkie krople do oczu z serii HYLO EYE CARE® firmy URSAPHARM mogą stosować osoby noszące soczewki kontaktowe. Składniki zawarte w tych preparatach charakteryzują się doskonałą tolerancją, zatem każdy produkt można zakraplać kilka razy dziennie, doraźnie. Bardzo rzadko mogą wystąpić łagodne działania niepożądane, takie jak krótkotrwałe pieczenie po zakropleniu.

Stosowanie kropel do oczu jest bardzo proste dzięki systemowi COMOD®. Krople nie wywołują zaburzeń widzenia po podaniu. Efekt nieostrego widzenia występuje wyłącznie do aplikacji maści do oczu

Bardziej interesujące strony