Krople do oczu ze świetlikiem

Dobroczynne właściwości świetlika (Euphrasia) już od wielu stuleci wykorzystuje się w leczeniu schorzeń narządu wzroku. Jako składnik kropli do oczu przeznaczonych do pielęgnacji suchych oczu łagodzi zaczerwienienie i stany zapalne oczu

Świetlik lekarski (Euphrasia officinalis) od niepamiętnych czasów stosuje się w leczeniu dolegliwości oczu. Jako składnik kropli do oczu świetlik leczy i koi obciążone i zmęczone oczy.
Świetlik lekarski (Euphrasia officinalis) od niepamiętnych czasów stosuje się w leczeniu dolegliwości oczu. Jako składnik kropli do oczu świetlik leczy i koi obciążone i zmęczone oczy.

Świetlik – co warto wiedzieć

Łacińska nazwa świetlika lekarskiego, zwanego również świetlikiem łąkowym, brzmi Euphrasia officinalis. Świetlik jest pospolitą rośliną, występującą na całym obszarze środkowej, zachodniej i południowej Europy. Kwitnie w miesiącach letnich. Jest półpasożytem, z korzeni innych roślin za pomocą ssawek pobiera składniki odżywcze i mineralne.

Świetlik w medycynie i homeopatii

Do preparatów leczniczych dodaje się wyciągi z nadziemnych części rośliny, którą zbiera się i suszy w okresie kwitnienia. W medycynie ludowej herbatka ze świetlika jest panaceum na kaszel, alergiczny nieżyt nosa, problemy z trawieniem i zapalenie zatok. Jak sama nazwa wskazuje, świetlik najczęściej stosuje się w leczeniu dolegliwości oczu.

 

Oto zastosowania świetlika w homeopatii:

 

  • w płukankach i kroplach do oczu
  • na łzawiące, zaczerwienione i podrażnione oczy
  • obrzęk powiek
  • sklejone powieki po przebudzeniu
  • zmęczone, nadwyrężone oczy
  • w leczeniu jęczmienia

 

Świetlik jako składnik kropli do oczu: ulga dla podrażnionych i suchych oczu

Coraz więcej osób skarży się na objawy zespołu suchego oka o łagodnym lub umiarkowanym nasileniu. Przyczyną tego zjawiska jest najpewniej powszechne narażenie na niekorzystne czynniki środowiskowe. Z jednej strony spędzamy coraz więcej czasu w zamkniętych, klimatyzowanych pomieszczeniach. Nawiewy i suche powietrze obciążają nasze oczy. Kolejnym czynnikiem niekorzystnym dla oczy jest wielogodzinna praca przed komputerem. Co gorsza, nasze oczy są narażone na nieustanny kontakt z monitorem nie tylko w pracy. Również w wolnym czasie chętnie sięgamy po tablety, smartfony i oglądamy telewizję. Nasze oczy nie mają szansy właściwie się zregenerować. Reagują podrażnieniem i nadmierną suchością.

 

Wtedy do akcji wkraczają krople do oczu ze świetlikiem: odświeżają oczy oraz koją podrażnienia i stany zapalne oka. Krople do oczu HYLO FRESH® zawierają kwas hialuronowy i wyciąg ze świetlika. Zapewniają optymalne nawilżenie i leczenie podrażnionych oczu. Nawilżające krople do oczu można stosować kilka razy dziennie przed długi okres.

Wskazówka: nie należy nigdy sporządzać domowych preparatów ze świetlika

Narząd wzroku jest bardzo wrażliwy. Oczy, zwłaszcza suche, są szczególnie narażone na infekcje. Nie należy zatem samodzielnie przyrządzać żadnych wyciągów ze świetlika. Istnieje zbyt duże ryzyko, że domowej roboty roztwór zostanie zakażony drobnoustrojami. Krople do oczu URSAPHARM są produkowane w standaryzowanych, sterylnych warunkach, a dzięki unikalnemu systemowi dawkowania COMOD®  nie muszą zawierać żadnych konserwantów. Chronią wzrok, a jednocześnie nie grożą zanieczyszczeniem oczu. Preparaty HYLO FRESH® nie zawierają żadnych innych substancji, które mogą być szkodliwe dla oczu.