Krople do oczu ze świetlikiem

Dobroczynne właściwości świetlika (Euphrasia) już od wielu stuleci wykorzystuje się w leczeniu schorzeń narządu wzroku. Jako składnik kropli przeznaczonych do pielęgnacji suchych oczu, łagodzi zaczerwienienie i stany zapalne.

Świetlik – co warto wiedzieć?

Łacińska nazwa świetlika lekarskiego, zwanego również świetlikiem łąkowym, brzmi Euphrasia officinalis. Świetlik jest pospolitą rośliną, występującą na całym obszarze środkowej, zachodniej i południowej Europy. Kwitnie w miesiącach letnich. Jest półpasożytem - za pomocą ssawek, z korzeni innych roślin, pobiera składniki odżywcze i mineralne.
 

Świetlik w medycynie i homeopatii

Do preparatów leczniczych dodaje się wyciągi z nadziemnych części rośliny, którą zbiera się i suszy w okresie kwitnienia. W medycynie ludowej herbatka ze świetlika jest panaceum na kaszel, alergiczny nieżyt nosa, problemy z trawieniem i zapalenie zatok. Jak sama nazwa wskazuje, świetlik najczęściej stosuje się w leczeniu dolegliwości oczu.

Oto zastosowania świetlika w homeopatii:

  • w płukankach i kroplach do oczu
  • na łzawiące, zaczerwienione i podrażnione oczy
  • obrzęk powiek
  • sklejone powieki po przebudzeniu
  • zmęczone, nadwyrężone oczy
  • w leczeniu jęczmienia
     

Świetlik jako składnik kropli do oczu - ulga dla podrażnionych i suchych oczu

Coraz więcej osób skarży się na objawy zespołu suchego oka o łagodnym lub umiarkowanym nasileniu. Przyczyną tego zjawiska jest narażenie na niekorzystne czynniki środowiskowe. Spędzamy coraz więcej czasu w zamkniętych, klimatyzowanych pomieszczeniach. Nawiewy i suche powietrze obciążają nasze oczy. Kolejnym czynnikiem jest wielogodzinna praca przed komputerem. Co gorsza, nasze oczy są narażone na nieustanny kontakt z monitorem nie tylko w pracy. W wolnym czasie chętnie oglądamy telewizję oraz sięgamy po tablety i smartfony przez co nasze oczy nie mają szansy właściwie się zregenerować. Reagują podrażnieniem i nadmierną suchością.
Wtedy do akcji wkraczają krople do oczu ze świetlikiem, które odświeżają oczy oraz koją podrażnienia i stany zapalne oka. Krople do oczu HYLO FRESH® zawierają kwas hialuronowy i wyciąg ze świetlika. Zapewniają optymalne nawilżenie i leczenie podrażnionych oczu. Nawilżające krople do oczu można stosować kilka razy dziennie przed długi okres.
 

Uwaga! Nie należy nigdy sporządzać domowych preparatów ze świetlika

Narząd wzroku jest bardzo wrażliwy. Oczy, zwłaszcza suche, są szczególnie narażone na infekcje. Nie należy zatem samodzielnie przyrządzać żadnych wyciągów ze świetlika. Istnieje zbyt duże ryzyko, że domowej roboty roztwór zostanie zakażony drobnoustrojami. Krople do oczu URSAPHARM są produkowane w standaryzowanych, sterylnych warunkach, a dzięki unikalnemu systemowi dawkowania COMOD® nie muszą zawierać żadnych konserwantów. Chronią wzrok bez ryzyka zanieczyszczenia oczu. Preparat HYLO FRESH® nie zawiera żadnych innych substancji, które mogą być szkodliwe dla oczu.

Bardziej interesujące strony