Żel do oczu - pomoc w zespole suchego oka

Zespół suchego oka może być prawdziwą torturą. Nawilżające żele do oczu mogą łagodzić objawy zespołu suchego oka i przywrócić dobre samopoczucie. Żelowe krople do oczu są zalecane głównie w leczeniu nasilonych dolegliwości.

Zespół suchego oka w wyniku przerwania filmu łzowego

Zespół suchego oka objawia się swędzeniem, pieczeniem, zaczerwienieniem i uczuciem piasku pod powiekami. Przyczyną tych dolegliwości jest naruszenie ciągłości filmu łzowego, który chroni wrażliwą powierzchnię oka. Brak wystarczającej warstwy nawilżającej na powierzchni oka sprawia, że z każdym mrugnięciem rogówka oka jest narażona na podrażnienia, a nawet niewielkie uszkodzenia. Niedostateczne nawilżenie oznacza również, że rogówka i spojówka nie są zaopatrywane w tlen i składniki odżywcze, co dodatkowo sprzyja rozwojowi typowych objawów zespołu suchego oka.
 

Żel do oczu zapewnia intensywne nawilżenie suchych oczu

Nawilżający preparat do oczu może znacznie złagodzić objawy suchego oka. Krople do oczu zwykle stosuje się w przypadku łagodnych lub umiarkowanych objawów. Intensywne dolegliwości można leczyć żelem lub żelowymi kroplami do oczu o lepkiej konsystencji. Preparaty tego typu zawierają wyższe stężenia składników nawilżających. Charakteryzują się dużą lepkością, a dzięki temu trwale przylegają do powierzchni oka i zapewniają długotrwałe nawilżenie. Żel nie tylko uzupełnia ubytki łez, ale tworzy też ochronną warstwę na powierzchni oka. Podczas mrugania powieki płynnie ślizgają się po powierzchni oka, co łagodzi podrażnienia, a pieczenie i swędzenie są mniej dokuczliwe.
 

Krople do oczu HYLO®-GEL

HYLO® GEL zawiera wysokie stężenie kwas hialuronowego, składnika nawilżającego o doskonałych właściwościach wiążących wodę. Zapewnia również trwałe nawilżenie oczu oraz łagodzi podrażnienia. Pomimo żelowej konsystencji HYLO® GEL tworzy krople i nie wpływa na ostrość widzenia. Nie zawiera żadnych konserwantów ani fosforanów, które mogą powodować uszkodzenie komórek na powierzchni oka. Opatentowany system wielodawkowy COMOD® zapobiega zanieczyszczeniu preparatu wewnątrz opakowania.

Bardziej interesujące strony