©Liudmila Dutko - stock.adobe.com
Krople do oczu, maść do oczu lub maski na oczy – w ten sposób pozbędziesz się dolegliwości oczu!
Przyczyną zespołu suchego oka jest zwykle niestabilny film łzowy, który nie zachowuje ciągłości i odsłania wrażliwą powierzchnię oka. Powoduje to nieprzyjemne dolegliwości i może sprzyjać stanom zapalnym, a nawet prowadzić do uszkodzenia wzroku. Objawy zespołu suchego oka można szybko opanować, stosując odpowiednie leczenie!
krople do oczu błyskawiczne nawilżenie oczu w ciągu dnia
Jeśli oczy są suche i zmęczone, w pierwszej kolejności warto sięgnąć po krople do oczu. W ten sposób można szybko i skutecznie złagodzić objawy poprzez zwilżenie powierzchni oka i przywrócenie skutecznego rozprowadzania łez podczas mrugania. Krople do oczu tworzą też warstwę ochronną, która zapobiega podrażnieniom oka. Dostępne są różne preparaty, a leczenie można dostosować do stopnia nasilenia objawów zespołu suchego oka: nawilżające krople do oczu uzupełniają ubytki filmu łzowego, krople do oczu stabilizują warstwę lipidową filmu łzowego, a preparaty o skojarzonym działaniu nawilżają i pielęgnują podrażnioną powierzchnię oka. Krople do oczu na nasilone objawy suchego oka mogą mieć konsystencję żelu. Dzięki temu jeszcze lepiej i dłużej przylegają do powierzchni oka i zapewniają intensywną ochronę.
Nasze krople do oczu HYLO® w systemie COMOD®
Więcej informacjimaść do oczu nawilżanie powierzchni oka przez noc
Czasami same krople do oczu nie wystarczą, by skutecznie wyeliminować suchość oczu. Jeśli oczy są stale podrażnione, wymagają intensywniejszej ochrony, którą zapewnia maść do oczu o bogatej konsystencji, stosowana głównie na noc. Podczas snu nie ma możliwości regularnej aplikacji kropli do oczu, więc oczy potrzebują tłustej warstwy ochronnej, która pokrywa powierzchnię oka, aby chronić je przez kilka godzin. Maść do oczu, którą wprowadza się do worka spojówkowego przed udaniem się na spoczynek, może zapobiec zasychaniu wydzieliny na brzegach powiek, sklejaniu rzęs lub uczuciu obecności ciała obcego w oku po przebudzeniu.
maski na oczy terapia ciepłem do codziennej higieny brzegów powiek
Chłodzące maski na oczy pomagają złagodzić obrzęk powiek po nieprzespanej nocy. Dostępne są również maski rozgrzewające, przeznaczone do intensywnej pielęgnacji oczu. Zespołowi suchego oka często towarzyszy zapalenie brzegów powiek lub niedrożność gruczołów łojowych, które znajdują się wzdłuż brzegach powiek (dysfunkcja gruczołu Meiboma), co może prowadzić do zastoju wydzieliny i zaburzeń struktury filmu łzowego. Pod wpływem ciepła zaschnięta wydzielina na brzegu powieki upłynnia się, a gruczoły łojowe odblokowują się. Ciepło pobudza przepływ krwi do powiek i łagodzi dyskomfort. Maskę rozgrzewającą można stosować również w jęczmieniu i gradówce.